C3KX-PWR-715WAC – Cisco 715-Watts AC Power Supply for Catalyst 3560X and 3750X
30 Days Warranty — To Avail Additional Warranty Contact Us
| Mfr Part#: | C3KX-PWR-715WAC |
|---|---|
| Manufacturer: | Cisco |
Request Bulk Quote
Please call us at 954 601 5103 and one of our representative will be happy to assist you with part
Free ground shipping within USA.
Fast & Free Shipping
on all Orders -
Customer Support
Contact us -
Lowest Price
Guarantee -
Secure Online
Payments
Description
About Cisco Catalyst 3750-X, 3560-X, 715 W, 100 – 240 V; Power supply: Black, Grey, 2742 BTU/h;
Huawei C3KX-PWR-715WAC. Product category: Power supply Color of the product: Black, Grey, Dissipation of heat: 2742 BTU/h. Cisco Catalyst 3750-X and 3560-X are compatible. 715 W of total power, 100–240 V of AC input voltage, and 50–60 Hz of AC input frequency. Height: 35 mm, Width: 83 mm, Depth: 260 mm